27 декабря 2016 г.

«Агрейн»: Як мільйонні виторги за зерно виводилися на Панамські офшори


Столична прокуратура спільно зі слідчими Служби безпеки України протягом минулої доби провела низку обшуків компаній, які входять до складу агрохолдингу «Агрейн». Через ці компанії, яких налічується близько двох десятків, грошові кошти виручені за продаж українського зерна, а також активи десятків фермерських господарств по всі країні, переоформлювалися на офшорні структури і рахунки.
Схема діяла протягом років, а реалізовувалася щонайменше 12 посадовими особами агрохолдингу на чолі з його власником Павлом Овчаренко. Останній вже перебував у Всеукраїнському та Міжнародному розшуку Інтерполу за проведення рейдерського захоплення підприємств «Агрейну».
Так, сьогодні правоохоронні органи намагаються повернути низку окремих компаній, що входять до складу «Агрейну», їх законним власникам, а головне повернути в Україну оформлені на Панамські компанії фермерські активи держави у таких областях як Київська, Одеська, Чернігівська тощо. Йдеться, зокрема, про елеватори, наповнені зерном, худобу, орендні пасовища і паї селян, які також сьогодні підконтрольні панамській компанії CAREYMAY FINANCE S. A.
За даними слідства Овчаренку вдалося переоформити на панамські компанії право користування близько 130 тис. га родючих українських чорноземів.
Орієнтовні збитки (лише те, що на сьогодні вже підтверджено експертизами) завданні незаконними діями посадовців «Агрейну» сягають 1,5 млр. грн.

За даними правоохоронних органів схема рейдерського захоплення активів реалізовувалося у декілька етапів.
Так, уражай зернових підприємств групи «Агрейн», а це тисячі тон українського зерна щороку, концентрувався на ТОВ «Агрейн - Трейдінг».
У подальшому ТОВ «Агрейн - Трейдінг» з мінімальною націнкою продавав його на компанію A-GRAIN EESTI OU, що належить особисто фігуранту кримінального провадження Павлу Овчаренко, і котра, у свою чергу, продавала зернові на офшорну компанію CAREYMAY FINANCE S.A. (Панама).
Після цього CAREYMAY FINANCE S.A. (Панама) вже продавала продукції кінцевим споживачам на ринку за ринковими цінами.
Таким чином прибуток від продажу української пшениці залишався на рахунках в Ліхтенштейні та Панамі. При цьому, компанія Овчаренка CAREYMAY FINANCE S.A. на сьогодні є 100% власником усіх агропромислових активів «Агрейну», як насправді мають інших
законних власників серед українських фермерів, зокрема.
Нагадаємо, проти П. Овчаренко та афільованих з ним структур правоохоронні в різні роки розслідували і продовжують розслідувати низку кримінальних проваджень, серед який справи за фактами незаконного відмивання коштів, підробки документів, несплата податків тощо.
Сам Овчаренко перебуває закордоном і не коментує власну причетність до оборудок з офшорними рахунками та українським зерном, однак підконтрольні йому копаній раз по раз видають повідомлення,в яких звинувать правоохоронців у начебто «рейдерському» захопленні його «бізнесу».
Разом з тим, захопити у «рейдерський спосіб» фіктивні компаній, які всі діють в офшорах - не можливо. Можливо лише арештувати майно, довести в суді підозри і потім повернути в Україну агропромислові активи та агропромислову продукцію, чим на разі і займаються СБУ та прокуратура.
Нагадаємо, низка посадовців “Агрейну” вже визнали свою провину у рейдерському захопленні активів холдингу та були засуджені вироком Подільського суду.
«У 2014 році прокуратурою Харківської області Харківської були встановлені декілька осіб, причетних до рейдерського захоплення „Агрейну“. Зокрема, Кащенко, Ващенко, Сухацький та Єрмоленко отримали повідомлення про підозру. У подальшому вони визнали свою вину і були притягнуті до відповідальності вироком Подільського районного суду.М. Києва», - повідомили правоохоронці.

"КIПѢЖЪ"

0 коммент.:

Отправка комментария