20 декабря 2016 г.

Структури агрохолдингу «Агрейн» відмивали кошти через конверт центри

Одну з найбільших агрокомпаній України «Агрейн» правоохоронці викрили на незаконних махінаціях з грошовими коштами. Про це йдеться в Ухвалі Печерського суду м. Києва від 12 серпня поточного року.
Ухвала винесена в рамках кримінального провадження за фактами заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, створення суб’єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності, а також вчинення фінансових операцій з коштами, одержаними внаслідок вчинення суспільно-небезпечного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів в особливо великих розмірах. Зазначене кримінальне провадження розслідують у Головному слідчому управлінні Національної поліції України за ч. 5 ст. 191 КК України.
Слідчі встановили, що на території України (м. Києва) з 2013 по 2016 роки був запроваджений протиправний фінансовий механізм переведення безготівкових коштів у готівку, зменшення податкового навантаження, розкрадання держаних коштів, проведення фіктивних операцій з цінними паперами тощо.
Членами злочинного угрупування, яке реалізовувало перераховані вище злочини були низка фінансовий, банківських установ, юридичні особи, різні створені або придбані компанії.
Серед них: «Банк Портал», «Єворбанк», ТОВ «Атлас», ТОВ «Фондовий Форрекс», ТОВ «Трійка капітал», ПАТ «Аква Диджитал», ПАТ «Всесвіт», ПАТ «ДК» Профіт Груп» та багато інших.
На рахунки цих підприємств компанії, які були зацікавлені в незаконній мінімізації податкових платежів перераховували безготівкові кошти у сумі понад 500 млн. грн. В подальшому ці кошти були переведені в готівку.
Серед підприємств, які це робили значиться, зокрема, компанія ТОВ «Агрейн Елеватор», яка входить до складу агрохолдингу «Агрейн».
Як відомо «Агрейн» увійшов до рейтингу ТОП-20 найбільш прибуткових агрокомпаній України за версією «Форбс».
Голова компанії - Павло Мамін. За даними ЗМІ, проти нього правоохоронці вже розслідували кримінальні провадження за оборудки з фірмами та зерном.

0 коммент.:

Отправка комментария