22 сентября 2017 г.

З хворої голови на здорову: вже Могеріні винувата у зриву звільнення політв'язнів

Деякі недолугі елементи в Адміністрації Президента України вважають себе гідними ніби-то вустами Петра Порошенка давати оцінки роботі європейських чиновників та роздавати їм настанови, у т.ч. поширюючі заклики активніше сприяти звільненню українських політв'язнів, про яких майже й не йшлося.
Як повідомляє прес-служба Глави держави, посилаючись на матеріали зустрічі зі спеціальним представником ЄС Федерікою Могеріні, в ході якої, як і планувалося, сторони обговорили нові стратегічні цілі на шляху європейської інтеграції України та питання війни на Донбасі, виявляється, шановного європредставника ніби-то було розкритиковано, як школярку. Мовляв, Порошенко дуже низько оцінив внесок ЄС у справу звільнення українців. Але, про політичних в'язнів, окрім "чергової" занепокоєності з даного приводу предметної розмови взагалі не було, а тому стверджувати, що хтось чимось невдоволений, щонайменше нетактовно. 
"Президент України поінформував Високого представника ЄС про розвиток ситуації на Донбасі і стані імплементації Мінських домовленостей і про ініціативу України щодо розгортання в окупованому Донбасі миротворців ООН", - йдеться в повідомленні.
Глава держави підкреслив також, що Україна розраховує на більш дієву підтримку ЄС у питанні звільнення українських політичних в'язнів в Росії і Криму.
"Він закликав представника ЄС Федерику Федеріка Могеріні підтримати ініціативи української сторони, які сприятимуть подальшому зближенню з ЄС і проведення глибоких внутрішніх реформ в Україні", - наголошується у повідомленні, проте, назви публікацій містять зовсім інші заклики до пані Могеріні, які, як видно, зовсім не співпадають із офіційним коментарем.
Дивно, що спираючись на ці відомості деякі українські ЗМІ, з мовчазної згоди прес-служби Гаранта, вирішили їх перефразувати, й вийшло, що Порошенко рішуче висловив невдоволення пасивною підтримкою з боку ЄС ініціатив України з визволення утримуваних Росією українських політв'язнів, визнав недостатньою підтримку ЄС у питанні визволення українських громадян, що утримуються Росією та утримуваними нею маріонетковими псевдо-державними утвореннями на окупованих бойовиками окремих районах Донецької та Луганської областей.
І яким чином Євросоюз і пані Могеріні особисто можуть сприяти їх звільненню, адже українська сторона навіть не звернулася офіційно до відповідних інституцій Євросоюзу, які б мали через встановлені бюрократичні процедури не тільки дослідити це питання у відповідності до міжнародного права, але й вийти на рекомендування яких-ось рішень Єврокомісії або Європарламенту?
Пригадайте Надію Савченко, яку в результаті виборів до парламенту включили заочно до складу делегації в ПАРЄ, а на цих представників розповсюджується імунітет від кримінального переслідування на території майже всіх країн-учасниць ПАСЕ. Хто ще з десятків українських політв'язнів просувався за подібною процедурою, аби європейські інституції могли включитися за для його звільнення? Жодного! І до чого тут пані Федеріка, коли в самих гарбуз недозрів?
Нагадаємо Станом на 2 вересня в заручниках бойовиків знаходилися 144 українця.
Українська сторона в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі дізналася про наявність 87 з 144 заручників саме на Донбасі.
Зараз 18 осіб, які внесені до списку на обмін полоненими, категорично відмовляються бути переданими на окуповану територію.
Згодом Україна надала списки для обміну полоненими і готова до широкого компромісу в цьому питанні. Зі списку на обмін полоненими виключено 43 особи, які не мають відношення до зони АТО.
Слід також відзначити, що 9 вересня Україна передала генеральному секретарю ООН Антоніу Гутерріш звернення політв'язнів на Донбасі.
То ж хтось намагається видати надзвичайно важкий переговорний процес за фарс і профанацію, вплутуючи в це не тільки Порошенка, але й шанованих дипломатів Євросоюзу, радість яких, власне, в тому, що вони не читають української преси і взагалі не розглядають Україну в числі своїх головних безпекових пріоритетів. Ви будете здивовані, але окрім професійних військових і вузькофахових безпекових кіл на теренах ЄС дуже мало людей переймаються війною на Сході України і взагалі не чули, хто такий Путін, чому він аннексував Крим і розв'язав війну на Донбасі, направивши туди своїх військових фахівців.
Натомість, представники генеральних штабів національних сил оборони держав Євросоюзу й НАТО надзвичайно стурбовані діяльністю Кремля з ескалації напруження в європейському регіоні й цілком реально оцінюють ймовірність повномасштабної континентальної "гібридної" війни, одним з головних оборонних плацдармів у якій і має стати Україна.
І це - факт. А от чого від європейців можна добитися маніпулюючи у дивний спосіб матеріалами зустрічі з їх дипломатами в публічній площині, наразі не зрозуміло... І кому це взагалі-то вигідно, адже всі без виключення впливові політичні кола в Україні підтримують хоч би якусь "євроінтеграцію"?

"КIПѢЖЪ"

0 коммент.:

Отправка комментария